عکاسی عروسی از عروس و داماد با عکاسی از جزئیات مراسم عروسی کاملاً متفاوت است. اگرچه بسیاری اوقات این کار را یک نفر انجام می‌دهد، اما روش عکاسی از جزییات یا همان Detailها در داخل مراسم مهارت‌های خاص خودش را نیاز دارد. این روش عکاسی عروسی که این روز‌ها مورد علاقه زوج‌های جوان در ایران هم قرار گرفته، برای ثبت جزییات مراسم مانند لوازم سفره عقد، تزیینات داخل سالن و تالار، لباس‌ها و تزیینات همراه عروس و داماد و البته خوراکی‌ها و شام مراسم عروسی به کار می‌رود.

اگرچه معمولاً این عکس‌ها را مانند عکس‌های پرتره عروس و داماد چاپ نمی‌کنند، اما برای تزیین صفحات آلبوم یا ژورنال عروس و همچنین برای زیباتر کردن کلیپ‌های عروسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اغلب عکاسان حرفه‌ای عروسی، این کار را در زمانی انجام می‌دهند که فیلم‌برداران مشغول ضبط تصاویر مخصوص خودشان هستند. برخی از عکاسان نیز این کار را به دستیارانشان می‌سپارند و سعی می‌کنند خودشان درگیر این کار نشوند.

تیم آتلیه شوکا با استفاده از جهیزات مربوط به این نوع عکاسی تمام جزئیات روز عروسی شما را ثبت می کند تا دست شما برای انتخاب عکسهای بیشتری برای ژورنال خود باز باشد و انتخاب بیشتر این نوع عکسها در سالهای بعد حال و هوای روز عروسی شما را با جزئیات کامل زنده نگه میدارد .