تعریف فرمالیته

عکاسی فرمالیته دقیقا شبیه سازی روز عروسی شماست ، شما در یک روزی که نه فامیلتان جمع هستند و نه آشنای به همراه همسرتان عروس و داماد می شوید. موهای تان را درست می کنید، آرایش می کنید، لباس عروس می پوشید و دقیقا هر کاری که روز عروسی انجام می دهید را چند روز قبل مو به مو انجام می دهید. به این مراسم می گویند روز فرمالیته پیش از مراسم عروسی با این تفاوت که زمان بیشتری برای عکاسی وساخت کلیپ در اختیاردارید ، از ۱۰ صبح تا غروب آفتاب که بهترین زمان برای عکسی است.

دلیل انتخاب فرمالیته

عروس و داماد حتما در روز عروسی استرس زیادی دارند.از بابت دیر رسیدن به آرایشگاه موندن در ترافیک و نرسیدن به باغ و هزار و یک دلیل دیگه که به دلشون راه میدن. اما چندسالیست که عکاسی فرمالیته جزو پکیج های آتلیه های عروس اضافه شده.و این راه باعث میشه تا عروس و داماد ها با خیال راحت در یک روز جدا از عروسیشان آماده شده و بدون دلهره و استرس به عکاسی عروسیشان بپردازن.

مزایا فرمالیته عروسی

بارها از عروس داماد ها شنیدیم که بعد از دیدن عکس عروسیشون میگن

کاش تو این عکس اینجوری بودم…

کاش اینجا میخندیدم…

کاش اینجای فیلم دستتو میگرفتم…

کاش یه بار دیگه آرایشم و درست میکردم و …

و هزاران حرفی که شاید دیگه فرصت برگرداندنش نباشه.

فرمالیته این فرصت رابه شما میدهد تا درصورت ناراضی بودن از عکس و فیلم، مجدد آن را تکرار کنید بدون داشتن استرس از اینکه تایم کافی ندارید. و همچنین میتوانید راه رفتن با لباس عروستان را تمرین کنید.شاید برایتان راه رفتن ،رقصیدن با کفش و لباس عروستان کمی برایتان غیرقابل پیشنی و سخت باشد.پس شما چند روز جلوتر فرصت این را داشتید تا آن را امتحان کنید و کمی تمرین کنید.

متفاوت باشید

فرمالیته عروسی این فرصت و در اختیار شما میگذارد تا متفاوت از روز عروسی باشید.حتما از خودتون میپرسید چجوری!! لازم نیست تا در روز عکاسی و فیلمبرداری فرمالیته دقیقا همان آرایش روز عروسیتان را داشته باشید یا همان لباس را بپوشید. شما میتوانید با پوشیدن لباسی متفاوت تر از روز عروسیتان در روز فرمالیته عکسهایی متفاوت داشته باشید.اینکار باعث میشه تا برای لباس عروستان هم مشکلی پیش نیاد.حتی این فرصت را دارید تا آرایشتان را امتحان کنید.شاید آرایشی که برای شما توسط میکاپ آرتیستان درنظر گرفته شده باب میلتان نباشد.پس شما زمان این را دارید تا با او این موضوع را درمیان بگذارید.

ساقدوش ها

شاید شما تعدادی از دوستانتان را برای ساقدوش درنظر گرفته باشید اما آنها مایل نباشند تا در روز عروسی صبح زود همراهیتان کنند.بنابراین فرمالیته این امکان را به شما میدهد تا همراه ساقدوش ها در هرساعت و زمانی قراربگذارید.و حتی این موقعیت را برای شما فراهم میکند تا لباس های اسپرت بپوشید و عکسهایی با مد روز بگیرید.

محاسبه زمانی

قطعا کار سختی خواهد بود تا در روز عروسی صبح زود به آرایشگاه بروید،داماد به دنبالتان بیاید،به خارج از شهر برای عکاسی بروید،به شهر برگردید و به محل برگزاری مراسم برسید.در میان تمام این رفت و آمد ها ممکن است مشکلی برای لباستان پیش بیاید.آرایشتان بهم بخورد.در ترافیک بمانید و …اما فرمالیته این فرصت را برای شما فراهم میکند تا بدون هیچ یک از این مشکلات به تمامی کارهای عکاسی و فیلمبرداریتان برسید و وقت کافی برای انجام آنها داشته باشید.

در پایان می توان گفت داشتن فرمالیته تاثیر بسیار مثبتی بر شیرین تر شدن روز عروسی و عکس هایتان می گذارد. زیرا این عکس و فیلم تنها یادگار شما از روز عروسی تان می باشد. که تماشای آن برای شما و یا حتی فرزندانتان بسیار لذت بخش خواهد بود. مسلما هر انسانی می خواهد این تنها یادگار، به بهترین شکل ممکن جمع آوری شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت با شماره تلفن آتلیه شوکا تماس بگرید .