دغدغه های خود را با ما در میان بگذارید

از گرفتن مشاوره و ایده مدیران آتلیه عروس استفاده کنید. توجه کنید که این جشن شماست و با مراسم دیگران تفاوت دارد . نباید فکر کنید تجربه زیاد تیم عکاسی و فیلم برداری، تضمین کننده این است که نتیجه نهایی مورد دلخواه شما خواهد بود. باید هرآنچه مد نظر شماست به آنها بگویید

وسایل سفره عقد

وسایل سفره عقد چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد ؟

اگر نگاهی به رسومت ایرانی‌ها بیاندازیم در بیشتر مراسم شاد آن‌ها انداختن سفره‌ای که نماد‌های مختلفی را در خود جای داده می‌بینیم، سفره هفت سین، سفره شب یلدا و  سفره عقد از مهم ترین این سفره‌ها هستند که از گذشته تا امروز مانده‌اند، تغییراتی کرده‌اند اما هنوز محبوب هستند. در این مقاله به بررسی سفره عقد و اجزا آن می‌پردازیم .

سفره عقد، سفره‌ای برای شروع یک پیوند

روز برپا کردن سفره عقد که می‌تواند مدتی قبل از روز جشن عروسی یا در روز عروسی باشد یک اتفاق بسیار مهم در طی برقراری پیوند بین شما و همسرتان است. در سال‌های دور عروس و داماد در روز عقد برای اولین بار یکدیگر را می‌دیدند و به عقد هم در می‌آمدند و برای یک عمر کنار هم زندگی می‌کردند.

شاید جالب باشد که دلیل گذاشتن آیینه روبروی عروس داماد این بود که بتوانند برای اولین بار یکدیگر را ببینند .

هر ظرف در سفره عقد، نماد و آرزویی برای عروس داماد

اگر به چند سفره عقد دقت کرده باشید حتما اجزا جدایی ناپذیر آن مانند قرآن‌کریم، آیینه، شمعدان، نبات، تخم مرغ، شیرینی، جام عسل و......را دیدید شاید حالا نوبت این باشد که بدانید هرکدام از این‌ها نماد چه چیزی است .

قرآن که کتاب آسمانی است مهم ترین جز یک سفره عقد ایرانیست و همیشه در همه سفره‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد، معمولا برای زیبایی و درخشش بیشتر از یک قرآن نفیس در یک رحل زیبا استفاده می‌کنند و آن را در بالای سفره قرار می‌دهند.

خیلی از افراد کتاب‌هایی مانند شاهنامه فردوسی و دیوان حافظ در نیز در سفره جای می‌دهند .

در بالا علت اصلی و قدیمی گذاشتن آیینه در سفره عقد را گفتیم. امروزه اما آیینه را بیشتر به عنوان نمادی برای زلالی و شفافیت قرار می‌دهند و دو شمعدان یا چراغ روشن کنار آیینه نماد روشنایی وگرمای زندگی است .

یکی از اجزا جدایی ناپذیر هر سفره عقدی جام عسل معروف و حلقه ها  هستند، جام عسل که در تمام سفره عقد‌ها هست نماد شیرینی زندگی و به عسل مانند بودن زندگی است که معمولا بعد یا قبل از اینکه عروس و داماد حلقه‌ها را دست هم کردند مقداری عسل را در دهان هم می‌گزارند.

علاوه بر عسل نبات و شیرینی هم بر روی سفره عقد هست که همان معنی شیرینی زندگی را می‌رساند.

تخم مرغ نمادی همیشگی برای زایش و باروری

فرقی نمی‌کند سفره عقد باشد یا سفره هفت سین تخم مرغ از گذشته تاکنون نماد زایش و باروری برای ایرانیان بوده و هست در سفره عقد هم تخم مرغ‌هایی با تززیین‌های مخلف استفاده می‌شود و آرزوی باروری و زاییندگی برای عروس داماد را به همراه دارد .

نان و پنیر و سبزی هم مانند تخم مرغ در خیلی از سفره‌های ایرانی جا دارد خودش سه آرزوی متفاوت برای عروس و داماد به همراه دارد، نان نماد برکت، سبز نماد سرسبزی و سلامت و پنیر نماد سفیدبختی است .

گردو، بادام و فندق نیز نماد دارایی و ثروتمندی است و می‌تواند سه طرف جدا یا یک ظرف را به خودش اختصاص دهد .

تمام موارد بالا اجزا ضروری یک سفره عقد بود اما امروزه علاوه بر این‌ها از انواع گل‌ها مانند رز و مریم و ...... استفاده می‌کنند و با استفاده از ظروف خاص، پارچه یا میز متفاوت و تزیین خاص و ویژه اتاق یک سفره عقد ویژه را تهیه می‌کنند .

بر اساس علاقه و سبک خودتان میتوانید با تهیه ظرف‌های سبک سنتی مانند ظروف سفالی یا مسی و یک پارچه کار دست یک سفره عقد سنتی داشته باشید و یا با استفاده از ظروف کریستال و سیلور و .... سفره عقدی مدرن را برای خود تدارک ببینید

انتخاب آرایشگاه و موسیقی

انتخاب و عقد قرارداد با آرایشگر عروس

شب عروسی ، شبی است که همه چشمها به عروس خیره می شود. البته همه عروس خانم ها زیبا هستند ، اما آرایش و میک آپ نقش مهمی در چهره او دارد.

آرایش و میک آپ شما می تواند کاری کند که سالها بعد ، با مشاهده عکس و فیلم عروسی خود ، زیر لب بگویید : چقدر دوست داشتنی شده بودم و یا برعکس ، در دل بگویید : چه آرایش وحشتناکی داشتم! سعی کنید در انتخاب آرایشگر خود ، نهایت دقت را بکنید.

اگر آرایشگر را درست انتخاب کنید ، می توانید با هزینه ای معقول ، آرایشی بسیار خوب و درخور داشته باشید.

انتخاب و عقد قرارداد با گروه موزیک

فرقی نمی کند که مراسم شما با موزیک همراه باشد یا با شعبده بازی و لطیفه گویی و یا مولودی خوانی. هرکس به فراخور سلیقه و فرهنگ خود ، برنامه های سرگرم کننده و شاد برای شب عروسی خود در نظر می گیرد.

اما باید توجه داشته باشید که این برنامه ها نقش بسیار بسیار مهمی در زیبایی شب جشن شما دارند.

اگر می خواهید شبی خاطره انگیز را برای خود و مهمانان خود درست کنید ، برنامه ها را مطابق فرهنگ خود و مهمانانتان برگزار کنید و سعی کنید بهترین اجرا کنندگان را به کار بگیرید و سلیقه اکثریت مهمانان را در نظر بگیرید و خودخواهی را کنار بگذارید.

 

ساقدوش داماد

بهترین ساقدوش داماد باشید

اگر داماد شما را انتخاب کند که ساقدوش او در عروسی باشید، کاملاً طبیعی است که کمی احساس غرور کنید. همچنین طبیعی است که احساس ترس و وحشت کنید، همیشه متعهد شدن و پذیرفت وظایف از این قبیل با ترس و استرسهمراه است. نگران نباشید. پیاردو مواردی را به شما یادآور خواهد شد که با حفظ آن ها، می توانید این وظیفه سنگین را به خوبی انجام دهید و پس از عروسی به عملکرد خود افتخار کنید.

برنامه ریز حرفه‌ای شوید

خوشبختانه، شما می‌توانید تا حد زیادی از برنامه‌ریزی ازدواج دور بمانید، زیرا معمولا اقوام درجه یک بسیاری از کارها را پیش می‌برند. اما شما باید برای کمک به داماد در هر چیزی که ممکن است نیاز داشته باشد، آماده باشید. به خصوص اگر شما در نزدیکی او زندگی کنید

شیک پوشی اولویت دارد

از آماده بودن کت شلوار داماد و خودتان مطمئن شوید. اگر نیاز است آن ها را به خشکشویی ببرید و تا قبل از عروسی در کاور و جای مناسب نگهداری کنید. بستن کراوات به بهترین شکل را حتما فرا بگیرید و بارها و بارها امتحان کنید. اگر لازم است برای هر ویدئو و آموزش بستن کراوات وقت بگذارید.

صدا و تصویر به یاد ماندنی

ممکن است وظیفه هماهنگی گروه موزیک یا دیجی به عهده شما باشد. خوب تحقیق کنید و نمونه کار گروه ها را ببینید و روی این موضوع ریسک نکنید

 دقت کنید که همه چیز مرتب باشد

هر دقیقه کاری که لازم است انجام دهید تا محل عروسی، عروس و داماد و یا مهمانان حاضر، در بهترین شرایط باشند. به هر شکلی که می‌توانید به آن‌ها کمک کنید. مراقب حوادث پیش بینی نشده باشید و سریعاً عمل کنید تا مشکلات احتمالی را رفع کنید

ماشین عروس خاطره انگیز

آماده سازی و تحویل ماشین عروسبه عهده شماست. روز قبل از عروسی ماشین را به کارواش ببرید و صبح عروسی آن را به گل‌آرا برسانید. معمولا محل آماده سازی دسته گل عروس و ماشین عروس یکیست. در این صورت وظیفه تحویل گرفتن گل عروس نیز با شماست. گل و ماشین باید در زمان مقرر درب سالن آرایشگاه عروس حاضر باشند

داماد و ساقدوش های خوشتیپ

به همراه داماد و سایر ساقدوش ها به آرایشگاه بروید. آرایشگاه خوبی را انتخاب کنید و از انجام کارهای عجیب و غریب و گریم های نامرسوم برای داماد و خودتان توسط آرایشگر جلوگیری کنید.

چک کردن سالن

زمانی که عروس و داماد به آتلیهمی روند، شما زمانی وقت دارید تا ضمن آماده شدن، سری به سالن یا باغ برگزاری مراسم بروید و هماهنگی های لازم را انجام دهید. معمولا خانواده زوجین این کار را انجام می دهند اما مودبانه است که شما سری بزنید و در صورت نیاز، به آن ها کمک کنید.

برنامه ریزی حرفه ای سفر

اگر عروس و داماد قصد رفتن به ماه عسلبلافاصله پس از عروسی دارند، تهیه بلیط و رزرو هتل را شما انجام دهید و فضا را برای زوج عزیزتان آماده کنید. با هماهنگی با هتل می توانید گل آرایی هایی ارزان قیمت اما جذاب برای اتاق آن ها سفارش دهید

در پایان مراسم آخرین کسی باشید که از عروس و داماد جدا می شوید و سعی کنید تا پایان شب برای هر کمکی آماده باشید.

یکی از روش هایی که می توانید آن دو را غافلگیر کنید، ارسال صبحانه ای مفصل و لوکس برای دوستانتان در صبح روز بد از عروسیست. این کار هزینه زیادی نخواهد داشت اما می تواند بسیار جذاب باشد و تا سال های سال در ذهن آن دو حک شود. امید است با مطالعه این متن، تا حدودی با وظایف خود به عنوان ساقدوش دامادآشنا شده باشید و بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید.

ماسک درمان جوش

هر چقدر پوست شما تمیز تر باشد احتمال آکنه زدن نیز کمتر می‌شود. با لایه برداری می‌توانید جریان خون به پوست را بهبود ببخشید و در نهایت جای زخم آکنه را نیز درمان کنید.

مواد لازم برای تهیه این ماسک:

    یک عدد سفیده تخم مرغ

    یک قاشق چایخوری آب لیموی تازه

    یک قاشق چایخوری خاک رس

    ۷ قطره روغن درخت چای

طرز تهیه:
سفیده تخم مرغ را با آب لیمو ترکیب کنید و به آرامی خاک رس را به آن بیفزایید. در نهایت روغن درخت چای را به ترکیب اضافه کنید. سعی کنید این ترکیب را با دقت روی ناحیه مورد نظر بگذارید. مراقب چشمان خود باشید. اجازه دهید ترکیب به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب ولرم آن را بشویید. بعد از شستن از یک مرطوب کننده استفاده کنید. از این ترکیب می‌توانید هفته ای یکبار استفاده کنید.

 


آتلیه عکس و فیلم شوکا کرمانشاه

اینستاگرام ما را دنبال کنید

استودیو فیلم و عکس شوکا با مجوز رسمی به شماره 307 از اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران استان کرمانشاه 

آدرس : کرمانشاه سیمتری دوم چهار راه چاله چاله ساختمان دکتر اکبری طبقه دوم

تلفن و فکس : 38356022

تلفن تماس : 3295 131 0918  -  7395 928 0918

هر گونه کپی و نشر بدون مجوز از سایت ممنوع و پیگرد قانونی دارد

 
Top of Page